Лада Калина Ще Участва За Първи Път В Европейския Рали Крос

Тази година ще бъде забележителна за модела Лада Калина, която в средата на този месец ще участва за първи път в Европейското първенство по рали крос.

Автомобилът ще бъде представен в класа автомобили с 1.6-литров двигател.

Според официалните данни Йегор Санин, който многократно е участвал във вътрешната поредица от състезания в кръг, ще стане пилот на Калина. Според резултатите от миналата година 17-годишният родом от Уляновск се класира на 7 място в индивидуалното състезание. В касичката на Егор — победа на смоленския етап, както и три награди на етапите в Нижне-Новгород, Сочи и Казан. Освен това през 2015 г. Санин участва в Европейското раликрос предизвикателство, където зае почетното 1-во място в края на шампионата. Колата на пилота беше хечбекът Renault Clio.

Сега Егор Санин ще дебютира на модела Kalina, специално подготвен от състезателния отбор TT-Motorsport в рамките на европейското първенство по рали крос, чиито състезания се провеждат в рамките на световното първенство на FIA. Освен него в шампионата ще участват Д. Малахов и Т. Шигабутдинов, които ще пилотират френския хечбек Renault Twingo.

Известно е също така, че на предстоящото световно първенство по рали крос Руската федерация ще бъде представена от Т. Тимурзянов, който спечели европейското първенство през 2012-13. За Тимерзянов, който се състезаваше на Форд Фиеста, този сезон ще бъде третият в цялата му състезателна кариера.